sobota, 26 listopada 2016

TAK, TO TWOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ!Obciążenia, rozwaga, dobro

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wpływasz na osoby dookoła Ciebie?
Jaką moc ma Twoje dobre słowo?
A jego brak?
Spojrzenie? Uścisk?
Kliknięcie?

Każdy z nas powinien zdać sobie sprawę, że wszyscy razem stanowimy niezwykłą machinę. Miliony lajków, wyświetleń, polubień, serduszek, zakupionych egzemplarzy, biletów, płyt, gazet, kilogramów mięsa...
To my decydujemy o tym, co pojawi się w sklepie/ internecie/ na świecie. Wydaje nam się, że gazety "Gwiezdne wojny, tajniki celebrytów", są głupie i nikt tego nie czyta... A jednak, są one wydawane, a wszystko, co pojawia się na rynku jest wcześniej badane pod względem zapotrzebowania. Szczoteczki z Justinem Bieberem, penisy-lizaki, gazety wróżbiarskie, kosmetyki testowane na wewnętrznej stronie króliczych uszu... To wszystko jest stworzone nie przez ludzi w fabrykach, ale przez nas! To my to kupujemy!

A teraz pójdźmy dalej... Filmy porno, dziesięciolatkowie obrażający siebie na filmikach w internecie, piosenkarki z ogromnymi pośladkami, kompilacje faili, filmiki z wypadkami samochodowymi, produkcje "youtuberów", w których obrażają innych... Tak! To my w to klikamy... To nasze wyświetlenia są powodem kręcenia tych ohydztw. Jasne, ty oglądasz to, żeby się pośmiać z głupoty tych ludzi, ale prawda jest taka, że oni na tym zarabiają. Inni widząc to, naśladują irracjonalne zachowania, które wyniosły ich poprzedników na szczyt.

Świat stanie się lepszym miejscem dopiero wtedy, kiedy każda jednostka zda sobie sprawę, że każdy jej czyn ma wpływ na miliony ludzi. I uświadomi sobie, że jest częścią czegoś o wiele większego. Zrozummy swoje znaczenie. Weźmy tę odpowiedzialność.

Napisane przy: Barbatuques "Biana"
Jadwiga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz