wtorek, 20 grudnia 2016

NIE BĄDŹ JAK PANI Z KOKARDĄ!


wyróżnienie


Od 7 lat trenuję Aikido. Jest to japońska sztuka samoobrony. Podczas licznych staży (kilkudniowych treningów ze znanym trenerem organizowanych dla osób z całej Polski, odbywających się co kilka miesięcy), miałam okazję trenować z Panią Z Kokardą. Jest to kobieta około pięćdziesiątki, która na macie zawsze się wyróżniała.


Czym? No niestety nie, wspaniałymi umiejętnościami. Zawsze ma starannie wykonany, trochę za mocny, pełny makijaż (co w warunkach treningowych jest ewenementem), pomalowane w kolorze fuksji wszystkie paznokcie, zarówno u stóp, jak i u rąk, jest obficie spryskana perfumami, a farbowane na hebanową czerń włosy związane są oczywiście ogromną, materiałową kokardą pod kolor paznokci. 

Jak możecie sobie wyobrazić, robi ona na mnie za każdym razem bardzo duże wrażenie. Ale co z tego, skoro cały czar pryska, kiedy tylko zaczniesz z nią ćwiczyć? Pomimo wysokiego stopnia, Pani Z Kokardą wymaga ciągłej pomocy, tłumaczenia, pokazywania. 

Ile takich osób jest na świecie? Na pierwszy rzut oka fenomenalnych, zadbanych, ale kompletnie nieznających się na swojej dziedzinie? Ile osób próbuje nadrobić brak wykształcenia, zapału, umiejętności, czymś innym? Ile osób mija się z celem?

Nie bądź jak Pani Z Kokardą, nie rekompensuj, nie tuszuj, nie nadrabiaj... Nie uda się.

Napisane przy: R.E.M "Losing my religion"
Jadwiga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz