wtorek, 7 marca 2017

CZEGO SIĘ DZISIAJ NAUCZYŁEŚ?Masz ogrom możliwości. Ogrom szans. Ogrom pewnych wygranych. Ogrom wygranych kuponów w totka. Nie wiesz gdzie? A no, to wszystko jest zamknięte w urządzeniu, będącym w swoich rękach, na swoich kolanach, czy też na swoim biurku. Jest też na twoich półkach. W szafkach.


Wszędzie.

Internet. Książki. Czasopisma. Muzyka. Audiobooki.

Możemy mieć wszystko, czego chcemy. I to tylko za nędzną opłatą za łącze. Wystarczy, że codziennie przeczytamy, posłuchamy, obejrzymy coś, z intencją wyniesienia z tego momentu jak największej wiedzy. W sieci jest mnóstwo darmowych kursów dotyczących każdej dziedziny życia. Są tutoriale na YouTube. Są blogi. Są przepisy. Są platformy e-learningowe.

Możemy zrobić tyle dobrego. Dlaczego więc nie robimy? Bo jesteśmy leniwi. Jesteśmy aż tak leniwi, że nawet nie chcemy sobie uświadomić, że możemy coś zrobić. Wolimy oszczędzić sobie myśli, że marnujemy jakąś szansę, że nie wykorzystujemy wszystkich zasobów. 

Boimy się. Wolimy żyć w świadomej nieświadomości, bez żadnych zobowiązań. Każdy z nas wciąż jest dzieckiem, które boi się odpowiedzialności. Boi się podjąć działanie, bo wie, że kiedy zaczniesz, już tego nie zatrzymasz. Gdy raz coś sobie uświadomisz, nigdy nie pozbędziesz się tej świadomości.

Nauczmy się żyć w świadomości. Zadajmy sobie codziennie pytanie:

Czego się dzisiaj nauczyłem? Napisane przy: "Where Losers Do" Beta Radio
Jadwiga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz