niedziela, 30 kwietnia 2017

POKOLENIE POWER BANKIdą parkiem. Około metra pięćdziesiąt każdy. Kolorowe, odrobinę za duże kurtki, przydługie jeansy, nieśmiertelne trampki. A w rękach tablety. Głowy pochylone. Po jednej słuchawce w uchu. Nic niezwykłego w roku 2016. Idzie dwóch około dziesięcioletnich chłopaczków grających w Pokemon Go. Ale jest coś jeszcze... Coś, co sprawia, że zastanawiam się nad współczesnością. Coś, co sprawia, że piszę ten oto tekst. Krótki, ciągnący się od tabletu do kieszeni, zakończony  kabelek prostopadłościennym pudełkiem. Power bank.

Potrzeba ciągłego bezpieczeństwa, pewność, nieustająca okazja, możliwość. Nie potrafimy już żyć w jakimś zagrożeniu. Wciąż mamy wentyl bezpieczeństwa. Chcemy zawsze być pewni. Chcemy wszystko zawsze mieć pod ręką, w pobliżu. Cierpmy na ciągły głód informacji i boimy się, że w końcu stracimy do nich dostęp. Dzisiaj każdy z nas DZIENNIE przyswaja tyle informacji, ile średniowieczny człowiek przyswajał w ciągu CAŁEGO ŻYCIA. 

Czy to daje nam większe możliwości? Czy czynimy dzięki temu więcej dobra? Czy jesteśmy przełomowym pokoleniem? Czy informacje, jakie otrzymujemy, przekładają się na nasze działania?

Jesteśmy na bieżąco? W każdej chwili możemy sprawdzić wszystko? Znajdziemy odpowiedzi na każde zadane pytanie? Nic nam nie umknie? Sterujemy wszystkim? Mamy kontakt z każdym, w każdym zakątku świata?

A wiecie co? Zagram wam na nosie i powiem

PSTRYK!

Napisane przy: "Smokid Inc" Smokey Joe & The Kid

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz