czwartek, 9 sierpnia 2018

DZIWNA? MAM CEL!

Gdy relatywnie mała liczba osób jest zamknięta ze sobą na relatywnie długi czas na relatywnie małej powierzchni, można dowiedzieć się o sobie bardzo wielu ciekawych rzeczy. Tak też stało się na ostatnim obozie treningowym. Historia zaczyna się nieciekawie i raczej przygnębiająco, przechodzi w stan niejednoznaczności, aby zakończyć się (chyba) happy endem. Przed wami trzy zdania wypowiedziane przez trójkę różnych ludzi, a wszystkie są na mój temat. Mój egocentryzm sięgnął już zenitu? Oj nie, ten tekst dopiero się zaczyna. 

Wszelkie wulgaryzmy pochodzą od osób cytowanych. Przepraszam za dzisiejszą młodzież.

Statment 1 She's crazy

Mam taką koleżankę jak Jadwiga. Jest kompletnie pojebana, była w psychiatryku, uciekła, a teraz na zmywaku w Anglii wylądowała.

Statment 2 It's not so bad

Ty nie jesteś prawilna Jadwiga, ty jesteś kurwa artystka.

Statment 3 It's on purpose

Wszyscy myślą, że jesteś dziwna, a ty MASZ CEL!

Co pozwala mi sądzić, że jeszcze nie wszystko stracone? Kolejność powyższych stwierdzeń. Otóż autor pierwszego z nich znał mnie, w momencie jego wypowiadania jakieś trzy dni. Drugie zdanie padło z ust mojej przyjaciółki znanej od niemal ośmiu lat. A ostatnie? Wiadomo już, po co mi młodsza siostra. Piętnaście lat to wystarczająco wiele dla młodej Pani Detektyw, żeby stwierdzić celowość działań podejrzanej.

Oczywiście nieco niepokojącym jest fakt, że na pierwszy rzut oka wydaję się ludziom chora psychicznie (zostało mi to powtórzone jeszcze jakieś pięć razy w ciągu dwóch kolejnych tygodni znajomości). Zastanawia mnie również fakt niebycia prawilną. Według wikisłownika w slangu ,,prawilny" oznacza właściwy, odpowiedni, dobry. PWN twierdzi zaś, że według przyjaciółki nie jestem sensowna, uczciwa, godna zaufania, ani oryginalna. To chyba powód do zmartwienia. Na szczęście otuchy dodaje mi najmłodsza z rodu. To ona utwierdza mnie w decyzji spławiania czubków twierdzących, że coś ze mną nie tak i parcia do przodu. Po Piękno i Dobro. Hej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz