O MNIEMam na imię Jadwiga i jestem młodą, niepoprawną optymistką, która wykorzysta każdą możliwość, aby uczynić świat lepszym.

Kocham Aikido, niesłodzoną herbatę, koty, słońce, kolorowe rajstopy, jabłka, głośną muzykę, wodę, fotografię, ludzi i pieczenie.
Jestem totalną ekstrawertyczką z nieopanowanym językiem.
Można mnie rozpoznać po dziwnych, kolorowych i niekoniecznie wyważonych strojach i niemal zawsze podniesionym głosie.

Ten blog jest zakątkiem w sieci, który pozwala mi na realizację mojej misji. Refleksja nad przyjętymi normami społecznymi. Zadawanie niewygodnych pytań. Odpowiadanie na nie. Szukanie alternatyw i sposobu na lepsze życie. Uświadamianie, wskazywanie, nauczanie. To coś, co sama znalazłam w Internecie i chcę przekazywać dalej. 

Odpowiedzialność - o sprawiedliwym handlu, zero waste, ekologii, minimalizmie zrównoważonym rozwoju, czyli o wszystkim, co pozwala być lepszym człowiekiem.

Feminizm - o tym, że feministki są piękne, kochają siebie. O tym, jak akceptować, walczyć, rozmawiać, tłumaczyć. 

Kultura - o tym, co zmienia świat w najprzyjemniejszy dla odbiorcy sposób i o tym, co jest częścią mnie.

Szkoła - o tym, że młodzież to też ludzie myślący, a nauczyciele nie zawsze i vice versa. I o tym, że społeczeństwo nieustannie zaskakuje.

Komunikacja - o tym, jak ciężko dogadać się osobnikom tego samego gatunku i jak to ułatwić.

Skąd ta dziwna nazwa bloga? Dowiedz się tutaj: Ludzki Archipelag.


Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej i pomożesz mi w rozprzestrzenianiu świadomości, radości i szacunku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o mnie?
50 faktów o mnie

Wszystkie teksty, oraz oznaczone zdjęcia są własnością prywatną autorki bloga i zgodnie z art. 116 i 117 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, nieuprawnione rozpowszechnianie oraz nieuprawnione utrwalanie lub zwielokrotnianie w celu rozpowszechniania cudzego utworu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, karze ograniczenia wolności lub grzywnie.