O MNIEMam na imię Jadwiga i jestem młodą, niepoprawną optymistką, która wykorzysta każdą możliwość, aby uczynić świat lepszym.

Kocham aikido, teatr, koty, słońce, kolorowe rajstopy, słowa, jabłka, głośną muzykę, teatr, a przede wszystkim kocham ludzi.
Jestem totalną ekstrawertyczką z nieopanowanym językiem.
Można mnie rozpoznać po dziwnych, kolorowych i niekoniecznie wyważonych strojach i niemal zawsze podniesionym głosie.

Interesuję się tym, jak ludzie wpływają na siebie wzajemnie i jak tyle osobnych bytów tworzy jeden, wspólny, wielki. Interesuję się każdym rodzajem i odsłoną sztuki, jako środkiem przekazu, drogą porozumienia, komunikacji między artystą i odbiorcami.
Jeśli akurat się nie uczę, albo nie jestem na macie, fotografuję okolicę, oglądam teledyski, czytam lub spisuję swoje myśli i ratuję świat właśnie tutaj.

Ten blog jest zakątkiem w sieci, który pozwala mi na realizację mojej misji. Refleksja nad przyjętymi normami społecznymi. Zadawanie niewygodnych pytań. Odpowiadanie na nie. Szukanie alternatyw i sposobu na lepsze życie. Uświadamianie, wskazywanie, nauczanie to coś, co sama znalazłam w Internecie i chcę przekazywać dalej.

Odpowiedzialność - o patriotyzmie, odpowiedzialności społecznej, zaangażowaniu, sprawiedliwym handlu, zero waste, ekologii, minimalizmie zrównoważonym rozwoju, czyli o wszystkim, co pozwala być lepszym człowiekiem. I o tym, że to nie jest normalne.

Feminizm - o tym, że feministki są piękne, kochają siebie, a nawet mężczyzn. O tym, jak akceptować, walczyć, rozmawiać, tłumaczyć. Tym, że stereotypy z prawdą mają niewiele wspólnego. I tym, że każda z nas jest najpiękniejsza i wartościowa.

Teatr - o tym, co zmienia świat w najprzyjemniejszy dla odbiorcy sposób i o tym, co jest częścią mnie. O artystach, którzy dzięki swojej wyobraźni naprawiają. O magicznych niciach porozumienia między na pozór różnymi ludźmi. O świetle, które jest przekazywane dalej.

Myśli - czyli zbiór wszystkiego, co mi przyjdzie lub zostanie wciśnięte do głowy. O krótkich, ulotnych chwilach, napotkanych ludziach i przeżytych przygodach.

Komunikacja - o tym, jak ciężko dogadać się osobnikom tego samego gatunku i jak to ułatwić. O przyjaźni, miłości i innych nienazwanych rzeczach, które nas dotyczą.

Skąd ta dziwna nazwa bloga? Dowiedz się tutaj: Ludzki Archipelag.

Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej i pomożesz mi w rozprzestrzenianiu chęci zmian, świadomości, miłości, radości i szacunku.

Masz jakieś pytanie? Napisz do mnie: jadwigazarchipelagu@gmail.com


I jeszcze parę miejsc, w których znajdziesz Archipelag:
Fb: Ludzki Archipelag Blog
Insta: @ludzkie_wyspy

Nie wiesz od czego zacząć? Od któregoś z tych tekstów:

Odpowiedzialność
Spinaj się oddalasz wojnę
Nasza zimna wojna
Jak zmieniać świat
Ludzie giną. Tak przez nas.
Dlaczego nie jem mięsa
Gospodarcze skutki wspierania koncernów
O tych, którzy zmieniają świat
Jak ocalić człowieka?
Potrzebuję dobra!
Jeden człowiek świata nie zmieni?
Nie dać się zajebać
Szary Człowiek? Prometeusz
Lament na współczesną młodzież
Którędy droga?

Kultura
Pamiętam. List do zespołu NST w Krakowie
Wierzę Bobowi
Astronaut - skąd nie widać granic
Znajdź swoje dredy, czyli jak być dobrym
Podłość odrzucić precz
Dlaczego jestem łysa
8 lekcji, które dało mi gimnazjum
Dlaczego nie jem mięsa
Moje perypetie miłosne, czyli jak się nie zakochać oraz o złamanym sercu
O tym, jak 2017 sobie ze mnie zakpił
Którędy droga?
Tak, jestem piękna
O konsekwencji i dziwactwie


Wszystkie teksty, oraz oznaczone zdjęcia są własnością prywatną autorki bloga i zgodnie z art. 116 i 117 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, nieuprawnione rozpowszechnianie oraz nieuprawnione utrwalanie lub zwielokrotnianie w celu rozpowszechniania cudzego utworu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, karze ograniczenia wolności lub grzywnie.

2 komentarze:

  1. Jak zauważyłam kategorię feminizm to już wiedziałam, że będzie ciekawie i zajrzałam tu. Bardzo podoba mi się pomysł na kategorię odpowiedzialność :D Muszę poczytać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Miło mi bardzo! Feminizm rzeczywiście rzecz ciekawa. ; ) Jeśli chodzi o odpowiedzialność to zdecydowanie jest to najważniejsza tutaj zakładka, jednak powoli zaczyna chyba być zbyt ogólna.

    OdpowiedzUsuń